Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Hiç Merak Ettiniz mi?

Hiç merak ettiniz mi… Tanrı kimdir? O’nu tanıyabilir miyiz? Neye benziyor?

Kutsal Yazılar’da şöyle diyor, “Tanrımız Rab, tek Rab’dir.” O’nun her şeye gücü yeter. Başlangıcı ve sonu yoktur ve hiçbir şeye ihtiyaç duymaz. Zamanın dışında var olan sonsuz, sınırsızdır. Her şeyin yaratıcısı olarak dilediği her şeyi yapmayı seçebilir.

Ve sınırsız sevgisiyle, O’nunla ilişkide olmamız ve O’nu tanımamız için bizi yaratmayı seçti. Kutsal Yazılar’da bu nettir: O tüm yollarında değişmez, pak ve onurludur. Ve çocukları olarak bizi ailesine davet etmek istiyor. O bizim göksel Babamız olmak istiyor Ama O aynı zamanda görünen ve görünmeyen her şeyin Kralıdır. Ve isyanımızı görmezden gelemez.

Bu yüzden insanlar O’nun buyruklarını çiğnediğinde, yaptıklarımıza karşı öfkesi alevlenir. Kusursuz Yargıç olarak, gerçeği ve doğruluğu muhafaza eder. Bunun anlamı yıkım bile olsa. Dünya Tanrı’ya isyana köledir. Ve Tanrı isyanımız nedeniyle yas tutar.

Ama Tanrı’nın gücü her şeye yeter! Büyük gücüyle günahkarları kurtarabilir ve sevgisi ve doğruluğuyla dönüştürebilir! Bizi kendisine yakınlaştırabilir! Sabırla ve cömertlikle, çocuklarıyla ilgilenir, onları yönlendirir ve cesaretlendirir. Lütfu boldur ve vaatler verdiğinde onları sadakatle yerine getirir. O her yerdedir, hayal edebileceğimizden daha büyüktür… Ama aynı zamanda yakındır. Kişiseldir. Her şeyin Kralı, ama aynı zamanda Babadır.

O her bakımdan kusursuzdur, bize olan sevgisi dahil. O bizi sadece isyanın köleleri olarak değil, yarattığı çocukları olarak görür ve bizi özgürleştirmeyi tasarlar. Bizi O’nu tanımaya ve O’nun sevinci, esenliği ve gücüyle birlikte yaşamaya davet eder


 

Seyrettiğiniz bu kısa film ya da Kutsal Kitap hakkında birileriyle konuşmak mı istiyorsunuz, sorularınız mı var?
Lütfen bu formu kullanın:

Bize Ulaşın

Enable javascript in your browser if this form does not load.

 

Gizlilik Antlaşması:

Kayıt esnasında bize vermiş olduğunuz ad, e-posta adresi vs. bilgiler bizim açımızdan gizli bilgi olarak kabul edilip, gizlilik anlaşması ile koruma altındadır ve kesinlikle 3. şahıs veya kurumlarla asla paylaşılmaz.