Perşembe, Mayıs 30, 2024

Huzurlu Uyanmanın Püf Noktaları

1- Gözünüzü Gülümseyerek Açın.

Bu yeni güzel günle birlikte doğacak fırsatlara gözünüzü ve yüreğinizi gülümseyerek açın. Bugünün sizin için iyilikler ve fırsatlar dolu bir gün olacağına inanın.

“Sabahları duyur bana sevgini, Çünkü sana güveniyorum; Bana gideceğim yolu bildir, Çünkü duam sanadır.”  Mezmurlar 143:8

 

 

 

2- İnsanlara Sevginizi Yansıtın.

Kendinizi sevmek, iyi hissetmek için gereklidir. Böylece başkaları da bizi sevebilir ve biz de hayattan zevk alıp mutlu olabiliriz. İnsanlara, aynadan kendinize bakar gibi bakın.  Kendinizi sevdiğiniz gibi insanları da sevin, onları bu şekilde kabul edin.

Bedeninize ve zihninize önem verin, sevdiğiniz şeyleri, size zevk veren şeyleri yapın. Gülümseyin ve dışarı çıkıp o gülümsemeyi paylaşın.

“Komşunu kendin gibi seveceksin. Bunlardan daha büyük buyruk yoktur.” Markos 12

 

 

 

3- Güzel Bir Gün Olacak, İnanın.

Talihsiz olaylar çoktan gerçekleşmişse ve yapılacak bir şey kalmadıysa da bunları düzeltmek yine bizim elimizde. Sürekli aklınızda dönüp duran, çözümsüz gibi görünen durumlar sese söze dönüştüğünde onları şaşırtıcı biçimde kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Mutlu olmak, hayattan zevk almak için doğduğunuzu unutmayın. İyi bir gün olacağına inanın. 

“Kim yaşamdan zevk almak, İyi günler görmek istiyorsa, Dilini kötülükten, Dudaklarını yalandan uzak tutsun. Kötülükten sakının, iyilik yapın; Esenliği amaçlayın, ardınca gidin.”  Mezmurlar 34:12-14

 

 

4- Bugüne Odaklanın.

Günün her saati, her dakika ve saniyesi size mutlu -huzurlu  olmanız için fırsatlar sunacak, bunu asla unutmayın. Günlük kaygılar yaşamın bir parçasıdır. Ama bugünün kaygılarına bir de yarının kaygılarını eklemeyin. Sadece bugüne odaklanmaya çalışın.

 

“Hangi biriniz kaygılanmakla ömrünü bir anlık uzatabilir? O halde yarın için kaygılanmayın. Yarının kaygısı yarının olsun. Her günün derdi kendine yeter.” Matta 6: 34

 

 

 

5-Manevi İhtiyacınızı Karşılayın.Teşekkür Edin.

Bu hayatta yiyecekten, giyecekten ve yaşayacak bir yerden daha fazlasına, Tanrı’nın rehberliğine ihtiyacımız var. Mutlu huzurlu olmak için bunun farkında olmalı ve bu ihtiyacı gidermeliyiz. Tanrı’yla ilişkinizi güçlendirecek şeyler okuyun. Gününüzü teşekkür ederek tamamlayın ve gün boyunca yaşadığınız her şey için minnettar olun.

“Hiç kaygılanmayın; her konudaki dileklerinizi, Tanrı’ya dua edip yalvararak şükranla bildirin. O zaman Tanrı’nın her kavrayışı aşan esenliği Mesih İsa aracılığıyla yüreklerinizi ve düşüncelerinizi koruyacaktır.” Filipililer 4: 6-7

 

Sizi, O’nu kişisel olarak tanımanız için yarattı.

Tanrı, kalbinizdeki özlemi gidermek, sizin yaşamınızın temeli olmak istiyor. Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?