Perşembe, Haziran 20, 2024

Peki Şimdi Ne Olacak?

Üniversite yıllarımda ve sonrasında uzun bir süre yalnızlık, depresyon, endişe ve karamsarlıkla mücadele ettim.

Duygusal ıstırabın eşiğine ulaştığımı hissettiğimde mutluluk, Budizm-Zen, Yoga ve Yeni Çağ Spiritüalizmi üzerine yazılmış bir sürü kişisel gelişim makalelerini okumaya başladım. Bunun yanı sıra kitap okuyor, günlük burç yorumlarına bakıyor, falcıları ziyaret ediyor, meditasyon yapıyor, doğal kristaller ve enerji iyileştirmeleriyle ilgileniyordum.

Birçok insan gibi “hayatımın amacının ne olduğunu” bilmek istiyordum.

Her zaman Rabbin var olduğuna inanmıştım ancak Rabbin adını “Evren” ile değiştirmek çok daha kolay gelmişti.

Bardağı taşıran son damla sonsuza dek mutluluk SÖZÜ VEREN bir online çakra iyileştirme programına neredeyse 2000tl ödeyeceğim zaman oldu. Odamda bilgisayar başında oturmuş “asla kaçırmayacağım” online tanıtım seminerini yalnız ve umutsuzca bekliyordum. On saniyelik geri sayım başladı ve birdenbire kalbimin derinliklerinden bir sesin “Buna ihtiyacın yok, bilgisayarı kapat.” dediğini duydum ve son birkaç saniye kala bilgisayarı kapattım.

Kendime “Peki şimdi ne olacak?” diye sordum. Önümüzdeki birkaç gün içinde farklı cevaplar karşıma çıktı, anlaşılan o ki insan eliyle yapılmış herhangi bir programda ihtiyacım olan mutluluğu ve şifayı bulamayacaktım. Bu tür şeyler Rabden geliyordu, bedava ve sonsuzlardı.

İsa Mesih’i Google’da aratarak tanriyitanimak.com ’a rastladım. İsa Mesih’e yabancı değildim ama O’nun kim olduğunu ve kendisini Hristiyanlık inancının temel taşı yapan şeyin ne olduğunu öğrenmeye hazırdım. İlk defa, İsa Mesih’in bana ne sunduğunu anladım ve O’nunla bir ilişki kurmaya davetliymişim gibi hissettim. Çaresizce şifa ve mutluluk arayışımın sona erdiğini ve O’nun sevgisine kapılabileceğimi derinden bildiğim için gerçekten heyecanlanmıştım.

Odamda, dizlerimin üzerinde kurtuluş duası ettim. En sonunda Rabbe teslim olup O’nu yüreğime aldığımdan beri hayatımın her alanında çalışıyor.

Geriye dönüp baktığımda, Yeni Çağ Spiritüalizmi ve doğaüstü uygulamalara olan ilgimi ve katılımımın, gizli bilgilere duyduğum açlık, bilgelik ve tüm meraklarıma anında cevap alma isteğinden kaynaklandığını görüyorum. Birçok insan gibi ben de hayatım için bir kontrol duygusu ve amaç istedim.

Rabbi, İsa Mesih aracılığıyla tanıdığımdan beri, bize bilmemiz gereken her şeyi O’nun Sözünde yani İncil’de açıkladığını fark ettim.

İnsanları, geleceğinizle ilgili bilinmeyeni size açıklama gücüne sahip olduğunu iddia eden hiç kimse tarafından aldatılmaması konusunda uyarmak istiyorum. Ben de yıldızları, güneşi ve ayı yaratan Evrenin Yaratıcısını tanıyana kadar “Evrene” tapınma yanılsamasına kapılmıştım.

Benim gibi “Hayatımın amacı ne?” sorusunu yanıtlamakta zorlananlar için cevap çok basit. İsa Mesih’in peşinden gitmek ve O’nu takip etmekten başka yapacak bir şey yok, bunu yapmaya başladığında tüm taşlar yerine oturup her şey anlamlı gelmeye başlayacak. Hayatımı artık Rab olmadan hayal edemiyorum. O, tüm ihtiyaçlarımı karşılayan kutsal babam, her ağlamamı işitenim ve beni teselli edenim, savaşlarımla savaşan avukatım, her adımıma eşlik eden bilge arkadaşım ve çok daha fazlası.


 

 

Sizi, O’nu kişisel olarak tanımanız için yarattı.

Tanrı, kalbinizdeki özlemi gidermek, sizin yaşamınızın temeli olmak istiyor. Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?