Perşembe, Temmuz 11, 2024

Neden Tanrı’nın Oğlu Adı Verilir?

Ne yaptı ve bunu neden yaptı?

Rab İsa gökte egemenlik sürüyordu, ama insanlık günaha köleydi. Tanrı insanları sever ve onların özgür olmasını ister bu nedenle Mesih İsa Kutsal Yazılar’ı yerine getirmek ve insanlığı kurtarmak için yeryüzü indi.

Tanrı’nın Ruhu mucizevi biçimde Meryem adlı bakire bir kızın üzerine gölge saldı ve kız cinsel ilişkiye girmeden gebe kaldı. Aylar sonra İsa Mesih bir ahırda dünyaya geldi.

İsa Mesih hem insan hem Tanrı’dır bu nedenle O’na Tanrı Oğlu denir bu unvan Tanrı’nın insan olduğu anlamına gelir Mesih İsa’nın doğası aklımızın tam olarak kavrayamayacağı bir gizemdir. O yeryüzündeyken, mucizeler yaptı…yetkiyle öğretti…ve günahsız bir yaşam sürdü – başka hiçbir insanın yaşayamayacağı kusursuz bir yaşamdı bu.

Mesih İsa gönüllü olarak bizim için kendisini kusursuz bir kurban olarak sundu. Üç gün sonra İsa Mesih ölümden dirildi ve günah ve ölüm üzerinde zaferli olduğunu kanıtladı Mesih İsa bir daha asla ölmemek üzere göğe alındı Bu nedenle Tevrat’ta Mesih’e atfedilen tüm unvanlar ve sıfatlarla yüceltilir, bunların arasında Kurtarıcı, Tanrı’nın Oğlu, İmmanuel ve Tanrı Kuzusu vardır.

İsa Mesih peygamberlikleri yerine getirdi cezamızı çekti ve bizi günahlardan kurtardı. Bir gün bütün insanları yargılamak için geri dönecek ama O’nun yaşamı, ölümü ve dirilişi bize aklanmamız için bir yol açtı. Kutsal Kitap, Tanrı’yla sevgiye dayalı, yenilenmiş bir ilişkiye sahip olmak için tövbe etmemiz ve Mesih İsa’ya Kurtarıcımız olarak iman etmemiz gerektiğini açıklar Bu teklifi kabul etmek ister misiniz?

Okuduğunuz bu makale, seyrettiğiniz bu video  ya da Kutsal Kitap hakkında birileriyle konuşmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var?
Lütfen bu formu kullanın:

Bize Ulaşın

Enable javascript in your browser if this form does not load.

 

Gizlilik Antlaşması:

Kayıt esnasında bize vermiş olduğunuz ad, e-posta adresi vs. bilgiler bizim açımızdan gizli bilgi olarak kabul edilip, gizlilik anlaşması ile koruma altındadır ve kesinlikle 3. şahıs veya kurumlarla asla paylaşılmaz.